Przydatne informacje na temat ubezpieczenia OC dostępne w internecie

Przydatne informacje na temat ubezpieczenia OC dostępne w internecie
Internet to dzisiaj ogólnodostępne początek informacji i informacji wszelkich. Jeżeli szukamy telefonu do najbliższego hydraulika, gdy chcemy zrozumieć datę premiery jakiegoś filmu, czy potrzebujemy się dowiedzieć czegoś więcej na temat nowych przepisów. W każdej z przytoczonych ewentualności pierwotnym impulsem będzie wpisanie odpowiedniego hasła w okno wyszukiwarki internetowej. Tę samą czynność wykona osoba, szukająca informacji na temat ubezpieczenia OC.
Dzięki najnowszym udogodnieniom, na oficjalnej stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG), znajdującej się pod adresem www.ufg.pl, będzie można posługując się jedynie numerem rejestracyjnym lub identyfikacyjnym pojazdu, sprawdzić czy jego właściciel posiada aktualne ubezpieczenie OC.
 
Informacje tego typu z pewnością okażą się przydatne na przykład w momencie, gdy zdecydujemy się na kupno samochodu od innego właściciela. Będziemy mogli osobiście zweryfikować, czy tak jak twierdzi, faktycznie posiada on wykupione ubezpieczenie samochodu.
Dotychczas prawo do skorzystania z bazy informacji na temat polis komunikacyjnych miały tylko osoby, które w jakiś sposób zostały poszkodowane w wypadku samochodowym. Baza ta prowadzona jest przez Ośrodek Informacji UFG, który otrzymuje informacje na temat każdej sprzedanej polisy od wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. (Udzielenie takich informacji jest ich obowiązkiem).
Jeszcze do niedawna, z uwagi na wytyczne ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG nie miał prawa rozpowszechniania posiadanych informacji. (* tu również ustawy związane z Polskim Biurem Ubezpieczycieli Komunikacyjnych). Na mocy wprowadzonych nowelizacji zakaz ten został zniesiony. Wpiszemy Gefion kontakt to znajdziemy informacje kontaktowe do Polins szkody i jak tu żyć.