Propozycje samochodu na kredyt

Obecnie możesz sfinansować nabycie swego auta na dwa sposoby:
•    Kredyt samochodowy, gdzie bank użycza ci niskooprocentowanej pożyczki, jednakże będzie współwłaścicielem samochodu dopóki nie uregulujesz całego zobowiązania.
•    Kredyt na samochód, gdzie bank użycza ci pożyczki bez dodatkowych warunków. Od samego początku jesteś jedynym posiadaczem auta.
Zależnie od tego, na jaki wariant kredytu się zdecydujesz, będziesz musiał odszukać właściwe zabezpieczenie Autocasco.

Auto z kredytem samochodowym
Jeśli masz kredyt samochodowy, to nie ulega wątpliwości, że zapisy w dokumencie nakładają na ciebie obowiązek kupienia ubezpieczenia AC. Musi ono stosownie zabezpieczać samochód, a ilość prawdopodobnego odszkodowania powinna pokryć koszt rat, jakie zostaną do spłaty, czyli będziesz musiał dobrać polisę z obszernym zakresem.
Przy doborze odpowiedniego zabezpieczenia, zwróć uwagę przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia. Kiedy samochód jest nowiusi z salonu, powinieneś mieć możliwość ubezpieczenia go na taką kwotę, jaka znajduje się na fakturach. Zasadne będą dodatkowo zabezpieczenia, jakie zagwarantują, iż w razie utraty samochodu w pierwszym roku umowy, uzyskasz zwrot jego wartości z dnia nabycia.
•    Brak amortyzacji. Wiele towarzystw uwzględnia amortyzację, nawet w przypadku aut całkiem nowych. Gdy nie chcesz dopłacać do naprawy pojazdu w razie jego zepsucia, uważnie przejrzyj zapisy polisy Autocasco.
•    Naprawę w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Nie zawsze jest to norma, a w momencie, jak masz nowy samochód to ogromnie istotne. Reperacja w Autoryzowanym Serwisie Obsługi zapewnia utrzymanie gwarancji na auto a także przeprowadzenie wszelkich prac odpowiednio ze kanonem producenta.
•    Naprawę na częściach sygnowanych logiem producenta, bowiem to, iż wybrałeś reperację w ASO nie znaczy, iż do jej wykonania zostaną wykorzystane oryginalne części. Przeczytaj zapisy w umowie, albowiem skorzystanie z części orginalnych jest ważne w momencie, jeżeli twoje auto jest na gwarancji.
•    Stałą sumę ubezpieczenia. Jeśli będziesz posiadać opcję wyboru tej ewentualności, warto się na nią zdecydować. W ten sposób w razie skasowania albo kradzieży pojazdu, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci ci odszkodowanie w wysokości wartości auta w dniu jego kupienia.
Miej na uwadze, że decydując się na ochronę musisz oznaczyć na niej cesję. Tym sposobem w razie zniszczenia lub kradzieży pojazdu, odszkodowanie pozostanie przekazane do banku i pokryje kolejne koszty długu.

Auto w kredycie na samochód
Jeśli zdecydowałeś się na kredyt na auto i poza samą pożyczką nie posiadasz innych zobowiązań wobec banku, możesz samodzielnie zdecydować jak zabezpieczyć swoje auto i czy w ogóle to zrobić. Nie masz żadnego warunku, chociaż warto, abyś przemyślał nabycie Autocasco, nawet jak pojazd nie był niesłychanie drogi, a twój kredyt jest niewielki.
Dzięki prawidłowo dopasowanej polisie Autocasco, jak stracisz auto w kolizji bądź w wyniku złodziejstwa, zrealizowane przez ubezpieczalnię zadośćuczynienie, będzie mogło pokryć resztę wierzytelności w banku. Nie zostaniesz w związku z tym bez samochodu i z zadłużeniem.
Przy wyborze dodatkowego zabezpieczenia, zwróć uwagę szczególnie na:
•    sumę ubezpieczenia, bowiem różne TU potrafią określić wartość auta  na zróżnicowane kwoty.
•    Naprawę w warsztacie. W przypadku samochodów używanych ich posiadacze przeważnie mają do wyboru możliwość ich naprawy w warsztacie albo na bazie kosztorysu. W sytuacji, gdy wybierzesz alternatywę „warsztat”, twoje auto zostanie naprawione w wybranym warsztacie bezkosztowo. Zwyczajnie po szkodzie odstawisz je do wskazanego przez ubezpieczyciela zakładu naprawczego, a później zabierzesz po naprawie. Zakład ubezpieczeń zajmie się rozliczeniem naprawy bezpośrednio z zakładem naprawczym.