Kupujemy NNW na co zwrócić uwagę

Ubezpieczenie NNW nie tylko komunikacyjne
Zabezpieczenie NNW nie jest przeznaczone jedynie dla właścicieli samochodów. Ubezpieczyć się może w zasadzie każdy, kto chce zabezpieczyć siebie oraz swych krewnych przed efektami nieszczęśliwych wypadków.
Polisa ta może się okazać nadzwyczajnie odpowiednia dla ludzi uprawiających sport, dla dzieci i młodzieży szkolnej, dla osób wyjeżdżających na odpoczynek. Zakres polisy jest plastyczny i możesz go bezproblemowo dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań. Masz prawo zakupić wyłącznie ubezpieczenie NNW (np. NNW szkolne), czy też w pakiecie (np. z ubezpieczeniem OC auta).

Ile to kosztuje NNW?

Ceny tego asekurowania różnią się od siebie w zależności od tego, jaki obszar protekcji masz zagwarantowany i który wariant wyselekcjonujesz. Wielkość składki wylicza się w zależności od wysokości sumy zabezpieczenia, to znaczy najwyższej przypuszczalnej sumy wypłaty. Im większa suma ubezpieczenia, tym droższa składka. Aktualnie, maksymalna suma zabezpieczenia wynosi 250 000 złotych (w przypadku NNW właściciela auta).
Na cenę umowy wpływa także:
– Twój wiek,
– Twój stan zdrowia,
– zawód, jaki wykonujesz.
Kiedy ubezpieczalnia zakwalifikuje Cię do grupy większego ryzyka, zapłacisz więcej.
Z kolei tańsze polisy mają więcej wyłączeń – w polisie znajdziesz opis kilku zdarzeń, gdzie mimo zajścia szkody, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci Świadczenia. Standardowo do wykluczeń przynależy jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków, czy szkoda wywołana naumyślnie.
Na jak długo zakupuje się komunikacyjne NNW?
Zabezpieczenie komunikacyjne NNW wykupuje się na czas trwania obowiązującej polisy odpowiedzialności cywilnej, w takim razie maksymalnie na rok. Co natomiast w przypadku, gdy zdecydujemy się na zakup NNW już po nawiązaniu umowy odpowiedzialności cywilnej? Wówczas ubezpieczyciel obliczy składkę na NNW pomniejszoną o czas trwania aktualnej polisy OC.

Sprawdź również tanie OC Gefion Kalkulator