Ubezpieczenie mieszkania w bloku

W chwili obecnej, większa część wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Polsce, jest zabezpieczone. Kłopot posiadaczy lokali polega wyłącznie na tym, że z reguły, ochrona, jaką dają umowy ubezpieczeniowe spółdzielni czy wspólnocie, nie zabezpiecza interesów właścicieli prywatnych mieszkań. Dobrze też rozważyć wykup indywidualnego ubezpieczenia lokalu, albowiem, polisy ubezpieczeniowe, jakie są wliczone w czynsz, są stanowczo gorszą możliwością dla propozycji, jakie prezentujemy w naszej agencji.

Po co potrzebujemy ubezpieczenia?

Głównym czynnikiem, jaki powinniśmy mieć na uwadze szukając korzystniejszego ubezpieczenia lokalu w bloku, jest profil ochrony. Polisy, które zapewniają spółdzielnie lub wspólnoty, pozwalają na odbudowanie i naprawę głównych murów budynku oraz części łącznych pomieszczenia, innymi słowy klatek schodowych, korytarzy, piwnic.
Wyjątkiem jest przypadek, jak pożar albo wybuch gazu powstały z winy wspólnoty. W tym razie szkody poniesione przez posiadaczy mieszkań zostaną pokryte z polisy odpowiedzialność cywilnej wspólnoty czy spółdzielni.
Lecz w ubezpieczeniach, które posiadają spółdzielnie czy wspólnoty, nie ma mowy o mieszkaniach prywatnych. Takich przypadków, w jakich to spółdzielnia czy wspólnota odpowiada za krzywdę w lokalu prywatnym jest wszak bardzo niedużo. A jeśli już się zdarzy tak, że ubezpieczenie nabyte przez spółdzielnię czy wspólnotę, zabezpiecza interesy pojedynczych właścicieli lokali, to kwoty ubezpieczeniowe są śmiesznie małe. Skutkiem tego, każdy właściciel lokalu, ma obowiązek sam zapewnić sobie asekurację zakupując najkorzystniejsze ubezpieczenie mieszkania, jakie będzie miało najszerszy zakres ubezpieczenia z możliwych.

Co daje posiadanie indywidualnego ubezpieczenia?

Profil ochrony, odnoszący się do wspólnoty, bazuje na  podstawowych ryzykach i nie oferuje doraźnej pomocy dla poszkodowanych. Sygnując u nas polisę indywidualnego ubezpieczenia mieszkania, dostają Państwo w standardzie rozległy pakiet usług Assistance. W ten sposób, gdy mieszkanie nie nadaje się do używania (np. po pożarze), poszkodowana rodzina powinno liczyć na rozmieszczenie w hotelu czasem do 90 dni albo przewóz ocalałego mienia do obliczonego miejsca.
W konkluzji, co musi obejmować najlepsze zabezpieczenie mieszkania w bloku:
·    gwarancja kompletnej rekompensaty szkód w lokum, na wypadek jeśliby spółdzielnia bądź wspólnota nie zadbała o pełną ochronę dla budynku, w jakim zamieszkujesz (ubezpieczenie murów);
·    pewność asekuracji wszelkich fragmentów mieszkania (nie jedynie elementów stałych, ale również wyekwipowania: wykładzin podłogowych, armatury sanitarnej, mebli w zabudowie);
·    zwrot kosztów poszukiwania przyczyny szkody, gdy nie wiadomo skąd przykładowo kapie woda;
·    pomoc w przykrych sytuacjach – np. zakwaterowanie w hotelu w sytuacji zniszczenia lokum czy też pomoc hydraulika, jeśli pękła uszczelka;
·    gwarancja poprawnych relacji z sąsiadami, w przypadku krzywd wyrządzonych w ich mieniu – między innymi zalanie sufitu czy też uszkodzenie zaparkowanego pojazdu przez rozbrykane dziecko (OC w życiu prywatnym);
·    ochrona aprobowana przez banki, jeżeli Twoje mieszkanie stanowi zabezpieczenie kredytu.

Rozumie się samo przez się, że trafne zabezpieczenie lokalu nie jest sprawą łatwą. Opłaca się poświęcić trochę czasu na znalezienie trafniej oferty jako że możemy odnaleźć perełkę dla siebie – czyli obszerny zakres asekurowania w ciekawej opłacie. Sugerujemy skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń, dzięki któremu obliczymy Państwu składkę z dodatkowym upustem cenowym, sięgającym nawet 50% ceny ubezpieczenia. Warto rozważyć naszą propozycję.