Obóz sportowy – ubezpieczenie

Jak ubezpieczyć dziecko na wyjazd na obóz sportowy?

Wysyłasz swoją pociechę na obóz sportowy lub kolonie? Czy szkolne ubezpieczenie NNW wystarczy? Radzimy, jak sprawdzić, czy organizator ma odpowiednie umowy ubezpieczeniowe i jak dodatkowo ubezpieczyć dziecko.

Jak sprawdzić organizatora wyjazdu dla dzieci?
Sprawdź dokładnie, czy realizator kolonii czy obozu widnieje na stronie internetowej kuratorium oświaty i czy ludzie, którym polecasz pieczę nad dziećmi, mają właściwe kwalifikacje i doświadczenie. Gdy maluch wyrusza z biurem podróży, warto sprawdzić, czy jest ono członkiem jakiegoś ze stowarzyszeń branżowych. Powinna to być ogólnopolskie zrzeszenie np. Polska Izba Turystyki, czy też jedno ze stowarzyszeń miejscowych.Trafnym źródłem informacji o firmach organizujących wyprawy dla dzieci jest Internet. Zapytaj też o wrażenie innych rodziców, którzy korzystali z oferty danego podmiotu. Od nich dowiesz się definitywnie więcej o mentorach. A jeśli znasz mentorów, z którymi podróżuje twoje dziecko, z na pewno powierzysz im ochronę z większym zaufaniem.

Ubezpieczenie organizatora wyjazdu
Większa część organizatorów posiada raptem OC na rower, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, z którego odszkodowanie wypłaca się, kiedy np. dziecko złamie kończynę czy też doświadczy innego urazu. Wysokość zadośćuczynienia zależy od kwot ubezpieczenia umowy NNW i wielkości procentowego uszczerbku na zdrowiu. Dopytaj wobec tego organizatora, na jaką kwotę zabezpieczył dzieci i jakie są warunki ubezpieczenia.Towarzystwa ubezpieczeniowe często czynią tu duże oszczędności i wybierają najtańszą odsłonę ochrony, która w rzeczywistości ma prawo okazać się pozorna. Nawet jeśli w sytuacji wypadku ubezpieczyciel wypłaci zadośćuczynienie, to może ono być niezwykle niskie.