Ceny ubezpieczenia OC

Co wpływa na cenę ubezpieczenia auta i po co w ogóle porównuje się oferty?
Na koszt ubezpieczenia ma wpływ bardzo niemało składników, takich jak marka pojazdu, pojemność silnika, wiek posiadacza auta, miejsce, gdzie wykorzystuje się auto. Poza tym rynek ubezpieczeń znajduje się w nieustającym ruchu, co znaczy, że ceny często się zmieniają. Jak więc sprawdzić cenę i wybrać właściwą ofertę?

Od czego zależy cena OC lub AC?

Końcowa cena polisy ubezpieczeniowej auta zależy od tego, jaki auto chcesz ochronić, ile masz lat, czy miałeś w minionych latach szkodę i od Twoich oczekiwań względem propozycji. Jeśli chcesz kupić samo OC, zapłacisz najmniej. Niemniej jednak ubezpieczenie obowiązkowe nie zapewni Ci pełnej protekcji, nie obejmuje jednak sytuacji, w których to Ty, jako sprawca szkody będziesz chciał zreperować samochód, nie zabezpiecza od niebezpieczeństwa kradzieży. Więc wielu posiadaczy aut decyduje się na pakiet OC i autocasco, jaki może indywidualnie dobrać do swoich potrzeb. Opcji istnieje multum.

Jakie dane są potrzebne do obliczenia składki OCP?

Aby przygotować propozycję, ubezpieczyciele powinny dość odpowiednio Cię zidentyfikować – Twoją historię ubezpieczeniową oraz potrzeby, gdy nabywasz pakiet OC/Autocasco. Trzeba, stąd też wpisać sporo danych do formularza, który będzie bazą do uszykowania indywidualnej propozycji.
Pamiętaj, iż to co dla Ciebie wydaje się nieistotne, dla zakładu ubezpieczeń stanowi relewantne informacje. Na ich bazie szacuje ryzyko ubezpieczeniowe, jakie poniesie na skutek potencjalnej szkody.  Nawet delikatna zmiana w przedłożonych danych może w istotnym stopniu zmienić finalną propozycję, bo nawet najmniejsze parametry układają się na oceniane ryzyko, jakie zakłady ubezpieczeniowe wliczają w swoje opłaty. Wskutek tego gdy nie masz pewności, co wpisać w kalkulator, nie zgaduj odpowiedzi, lecz sprawdź ją, a w przypadku wątpliwości skontaktuj z konsultantem. Pamiętaj, że wyłącznie dostarczenie rzetelnych informacji pozwoli zakładowi ubezpieczeń na przygotowanie przykładnej oferty.
Samodzielne wypełnienie kolumn zajmie zaledwie parę minut! Wbrew pozorom to niesłychanie proste. uprość sobie problem i przygotuj niezbędne dane od razu -numer rejestracyjny, datę końca polisy ubezpieczeniowej, numer nadwozia – to te najważniejsze. Zastanów się także, które dodatkowe asekurowanie byłoby Ci potrzebne. Jeżeli przechowujesz samochód pod blokiem w niebezpiecznej dzielnicy, może przydałoby Ci się zabezpieczenie od kradzieży samochodu. Jeżeli często podróżujesz po kraju – być może truck assistance z alternatywą holowania?

Po co porównywać propozycje i jak wybrać tę najlepszą?

W zależności od towarzystwa  ubezpieczeniowego stawki mogą się różnić. Jeśli gubisz się wśród wiadomości, od czego zależy wartość ubezpieczenia auta, skorzystaj z naszej porównywarki, ażeby zidentyfikować jak najwięcej ofert w krótkim terminie. To znakomity sposób, żeby błyskawicznie obadać propozycje z wielu towarzystw. W przeciwnym wypadku na własną rękę powinieneś zaglądać na strony pojedynczych towarzystw ubezpieczeniowych i za każdym razem wypełniać kalkulator, by móc porównać propozycje.